Reede ja 13

Eile oli päev juba kummaline. Päev keerutas tolmu nagu oleks tal saba taga. Äike tegi hoiatuslaske aga seda kõike peale seda, kui ma olin oma tegemised lõpetanud.  Eile sai üks linnuke maasika võrgust välja võetud, kus ta oli olnud juba tugev 2 päeva, sest keegi ei julgenud ja kellegi polnud lihtsalt aega,. Nii saigi see linnuke võetud ja kuna ta oli päikese ja nööride piinast segane, siis püsis ta ka lapse pihus nii kaua rahulikult, kui sai talle vett toodud .. teda joodetud, pilt tehtud ja siis ta kasside eest kõrgemale peitu pandud. Loodetavasti jääb ta seal ka ellu ja tema maine teekond ei saa otsa.
Pilt

Täna aga peale seda, kui ma olin linna jõudnud, Preili koos pojaga kesklinna visanud ja auto turu parkinud ning 3 minutise ringi turul käinud, et tomateid hankida ( mu aknalaua kasvuhoone ei tooda meie vajadust) tagasi autosse istustes sain šhoki. Täpselt minu auto kõrval hakkas vana mees rattalt maha tulema ja kukkus. Kukkus kulmu ja põsesarnaga vastu maad, nii et kulmu pealt purskas lausa verd. Üks perekond ( minust nooremad ) koos lastega läks  JUST mööda ja selle ema nägu NÕRETAS põlgusest vaadates kuidas vanal mehel veri jookseb. Mees isegi ei pööranud pead ja sammusid mööda nagu poleks midagi olnud. Kuna mul oli töökõne pooleli, siis lõpetasin selle kiiresti lubades tagasi helistada ja võtsin auto pagasist sidemerulli, puhastus sideme , plaastri.
Mitte keegi peale minu ei pööranud tähelepanu inimesele. Mitte keegi nagu poleks näinud. Ometi oli tegemist mitte joodiku või sotsiaalselt allakäinuga vaid lihtsalt VANA mehega, kes minu arvates on kimbus on tervisega. Püüdsin teda keelitada, et kutsun kiirabi ( ikkagi otsaesine) või viin ta siis autoga traumapunkti… aga ei  – ta hoidis kramplikult rattast kinni, et ta ei luba ja ei lase. Ratta korvis olid tal mineraalvee tühjad plastpudelid…….
Egas midagi puhastasin ta ära ( õnneks turu kontori seina ääres on kraan), tõmbasin haava kokkutõmbamis plaastriga tal selle kulmu kinni ja panin teise plaastri veel peale.  Näost oli ta ikka kahvatu, kuid ise ta raius nagu rauda, et nüüd korras. Hakkasin autosse istuma ja ta tahtis mulle raha pakkuda??????

Siis mõistsin, et maailm on üks pidev 13 ja reede….. millal see selliseks muutus?? Miks ?? Kes selle tegi?? Appi! Peatage maakera ma tahan maha minna!!!

Eelmine postitus
Lisa kommentaar

2 kommentaari

 1. Margrit

   /  14. juuli 2012

  Jah, hädaabi nad ei paku. Ja mees oleks seal lamanud kesteab kui kaua nagu lind sinu maasikavõrgus…..pikalt. Mul juhtus eile analoogiline asi. Helistasin kaugele sugulasele, vanainimesele, ja jutu käigus küsis ta, et kas olen kellegi leidnud internetikuulutuse peale või…? Ehmusin esiti vakka, kuid siis taipasin küsida, et mis ja kuidas….enda teada mul mingit kuulutust kusagil pole. Vanainimene seletas lahkelt, et tema tüttetütar oli niimoodi öelnud, et mul olla kusagil kuulutus üleval… Peale kõne lõppu mõtlesin, et kuidas sellisele kuulujutule nüüd jälile saada. Helistasin teisele nooremale sugulasele ja see väitis tõepoolest, et temale ka oli millalgi sedasama väidetud. Seejärel helistasin sellele rääkijale, et teada saada, mida ta täpselt rääkinud on. Jah, ta oli millalgi ühest venekeelsest kuulutusteportaalist leidnud kuulutuse minu nimega, pilt ka veel juures, lubas tänaseks mulle lingi saata, et saan ise ka vaadata. Seni mingit linki tulnud pole… Küsisin, et aga miks ta kohe, kui leidis sellise asja, ei küsinud minult üle, et kas ma ise ikka tean sellisest kuulutusest….küsinud enne, kui hakkab sugulaste-tuttavate hulgas kuulujuttu levitama. Selle peale vastas kohmetunult, et no kuidas küsinud…. Kuid mina leian, et elementaarne viisakus oleks nõudnud, et enne küsid, et mis ja kuidas ja kas on minu pandud see kuulutus – ja siis alles rutanud nn uudist levitama. Nüüd pean veel paluma, et ta teeks ise korrektuuri kõigi juures, kellele ta jõudis vaterdada ja tühja jutuga mind laimata. Kontrollimata faktide levitamist loen mina alatuks laimuks.

  Vasta
 2. Claara

   /  30. juuli 2013

  Kusjuures mul üks selline lugu rääkida eelmisest suvest. Kodutänavast. Ma ikka kutsusin igaks juhuks kiirabi vaatamata tädi keelust kohale. Ja kunagi aastaid varem olen ka näinud kuidas tiheda liiklusega tänaval lamam mees ja umbes sadakond inimest teisele poole vaatavad. Sealjuures ka politseinikud. Kes küll lõpuks aitasid mul selle mehe, kes muide oli täiesti korralik mees, aga tõenäoliselt mingi ataki läbi elanud ja siis keset teed langenud. Politsei viis mehe vaid kõnniteele ja lasi sinna kukkuda ning jalutas edasi. Ma kutsusin kiirabi, kuigi mul oli megakiire kellaaja peale minek ja ma olin enne seda juba hiljaks jäämas.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: